پارک دامنه چیست ؟

najme

New Member
#1
امروز در وب تی ام ال در مورد این که پارک دامنه چیست و همچنین نحوه پارک دامنه (Domain Park) در هاست سی پنل و دایرکت ادمین صحبت می کنیم.

پارک دامنه چیست ؟
وقتی دامنه هایی داریم که به یک دامنه اصلی اشاره می کنند، این دامنه ها نسبت به دامنه اصلی پارک شده اند. محتوای همه دامنه های پارک شده، با دامنه اصلی یکسان می باشد؛ یعنی کاربر، آدرس سایت را با هر کدام از این دامنه ها که وارد کند، نتیجه یکسانی می بیند.

هدف اصلی از پارک دامنه این است که ما اشتباه کاربران در وارد کردن دامنه سایت را جبران کنیم. به عنوان مثال؛ اگر پسوند دامنه ما ir. باشد، می توانیم پسوندهای com. و org. و … را نیز بگیریم و روی دامنه ir. پارک کنیم.

دامنه هایی که پارک می شوند، از همه نظر، همان خصوصیات دامنه اصلی را دارند و همه تنظیمات این دامنه ها، بایستی مانند دامنه اصلی باشد.

پارک دامنه در سی پنل
برای انجام این کار، در هاست Cpanel در بخش Domains روی قسمت aliases کلیک می کنیم.
domain-park.jpg
در بخش create a new alias نام دامنه جدید را وارد کرده و روی دکمه Add Domain کلیک می کنیم.
پارک-دامنه سی پنل.png

بدین ترتیب دامنه جدید، روی دامنه اصلی پارک می شود.

پارک دامنه در دایرکت ادمین
در Direct Admin برای پارک دامنه در بخش Advanced features، روی بخش Domain Pointers کلیک می کنیم.

پارک-دامنه-دایرکت-ادمین.jpg
در بخش Add New Domain Pointer، نام دامنه ای که قرار است پارک شود را وارد می کنیم. دقت کنید که تیک بخش Create as an alias باید خورد شود. در نهایت گزینه Add را می زنیم تا دامنه پارک شود.
پارک دامنه در دایرکت ادمین.png
نکته: دقت کنید که قبل از پارک دامنه، حتماً باید DNS ها، روی دامنه تنظیم شده باشد. یعنی می بایست دی ان اس دامنه های پارک شده، با دامنه اصلی، یکسان باشد.
 
نصب تضمینی اپلیکیشن
افزایش ممبر کانال تلگرام - ممبر شهری - فالوور خارجی ارزان فالوور تبلیغ گسترده - الگوها - پذیرش تبلیغات شما : 09142109941 پیام در تلگرام : @ads2018m  
بالا